مقالات

تفاوت رنگ تمام پلاستیک و نیم پلاستیک

تفاوت رنگ تمام پلاستیک و نیم پلاستیک

تفاوت رنگ تمام پلاستیک و نیم پلاستیک

رنگ های پلاستیک ساختمانی به دو گروه: رنگ تمام پلاستیک یا پلاستیک و رنگ نیم پلاستیک تقسیم میشود.

رنگ های پلاستیک بر پایه رزین كوپليمر پلی وینیل استات که نوعی لاتکس میباشد ساخته میشوند. این رنگ ها جهت کلیه سطوح گچی، سیمانی، بتوني، آجری و چوبی داخل ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. خشک شدن سريع، قلم‌خوري مناسب، چسبندگي عالي، سهولت اجرا و قابلیت رقیق شدن با آب، نداشتن بوی نامطبوع و سازگاری با محیط زیست از مزایای رنگ های پلاستیک مي‌باشد. از آنجایی که این نوع رنگ ها حلال در آب میباشند و براحتی با آب حل میشوند، هیچ گونه آلودگی زیست محیطی به همراه ندارد.با فروشگاه رنگ باما در بخش مقالات رنگ باما همراه باشید .

 • رنگ های تمام پلاستیک مقاومت عالي در برابر شستشو دارند و قابل شستشو میباشند و برای مکان هایی که در تماس با دست هستند استفاده میشوند. این رنگ عیوب سطح را به خوبی پنهان کرده و به سرعت خشک میشود. رنگ های تمام پلاستیک مقاومت بالاتری نسبت به رنگ های نیم پلاستیک دارد. رنگ آمیزی مراکز آموزشی و درمانی، هتل ها، رستوران ها و دیگر مکان های عمومی از جمله موارد کاربرد این رنگ می باشد.
 • رنگ های نیم پلاستیک مقاومت پایینی نسبت به شستشو دارند و 100 % قابل شستشو نیستند، به همین دلیل از این نوع رنگ در رنگ آمیزی مکان های کم تردد با دسترسی کم مثل سقف ها، دیوارها و داخل کمد دیواری استفاده میشود. رنگ نیم پلاستیک نسبت به رنگ تمام پلاستیک مقاومت پایین تری در مقابل رطوبت دارد ولی کاربرد آن نسبت به رنگ تمام پلاستیک بیشتر میباشد. اجرای رنگ نیم پلاستیک بسیار سریع و آسان و بدون اتلاف وقت بوده و برای مواقعی که زمان کمی وجود دارد، مناسب می‌باشد.

این رنگ ها با توجه به کیفیت آنها به دو نوع پلاستیک و نیمه پلاستیک طبقه بندی می شوند. بازتاب نوری مات هستند.حلال آنها، آب است به همین دلیل سرعت خشک کردن بالایی دارد و سریعترین رنگ آمیزی ممکن را فراهم می کند.بهترین گزینه برای تهویه رنگ در ساخت خانه ها است. رنگ تمام پلاستیک نسبت به نوع نیمه پلاستیکی مقاومت خوبی در برابر آب دارد. اما پایداری خوبی در برابر رطوبت ندارد.از سوی دیگر رنگ نیم پلاستیک نسبت به نوع تمام پلاستیک از مقاومت کم تری در برابر آب و رطوبت برخوردار است .ولی استفاده از  آن ها کاربرد بیشتری دارد.

تفاوت رنگ تمام پلاستیک و نیم پلاستیک

رنگ تمام پلاستیک

به این دسته از رنگ‌ها، رنگ پلاستیک قابل شستشو هم گفته می‌شه؛ چون مقاومت بالاتری از خودشون در برابر رطوبت و آب نشون می‌دن. البته این به معنای قابل شستشو بودن صد در صدی اونا نیست. شما هم به جملات تجاری و تبلیغات اعتماد نکنین (صرفاً می‌شه تا حد قابل قبولی بهش استناد کرد). این رنگ‌ها، برای محل‌های مثل مراکز آموزشی، درمانی و سایر مکان‌های عمومی انتخاب مناسبی هستن.

رنگ نیمه پلاستیک

این دسته، مقاومت کمتری در برابر رطوبت دارن. پس لازمه در مکان‌های کم‌تردد از اون‌ها استفاده بشه. از اصلی‌ترین کاربردهاشونم نقاشی سقف هستش. به طور کلی در مقایسه با رنگ‌های تمام پلاستیک، در کاربردهای گسترده‌تری استفاده می‌شن و قیمت ارزان‌تری هم دارن.

تفاوت های اساسی

 • رنگ نیمه پلاستیک، رنگ رایج‌تری هستش و به راحتی تو بازار پیدا می‌شه.
 • رنگ‌های نیمه‌پلاستیک، دوام کمتری دارن و زودتر از رنگ‌های تمام پلاستیک به تجدید رنگ و ترمیم احتیاج دارن.
 • قابلیت شستشوی رنگ تمام پلاستیک به مراتب از رنگ نیمه پلاستیک بیشتر هستش.
 • رنگ‌های نیمه پلاستیک،قیمت مناسب‌تری دارن.
 • اجرای رنگ نیمه‌پلاستیک راحت‌تر و سریع‌تر از رنگ تمام پلاستیک هستش.

استفاده از رنگ های پلاستیکی چه معایبی دارد؟

 • انواع پلاستیکی نسبت به سایر رنگ ها از ماندگاری نسبتا پایین تری برخوردار هستند و نیاز به تجدید بعد از گذشت یک مدت زمانی دارند.
 • برای استفاده روی آهن آلات مثل نرده و درب و پنجره مناسب نیستند.
 • بر اثر تابش نور خورشید امکان تغییر رنگ آن ها وجود دارد.
 • سازگاری آن با غلطک در مقابل رنگ های روغنی کمتر است.

فروشگاه رنگ در کرمان | فروش رنگ در شهر کرمان | فروش رنگ اکریلیک در کرمان | فروشگاه های رنگ و تجهیزات کرمان | رنگ فروشی رزین فروش چسب کرمان

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *